Όλα είναι έτοιμα για το 4ο Kos 3on3 Basketball Festival, που θα διεξαχθεί από σήμερα (29 Ιουλίου) μέχρι και την προσεχή Κυριακή 1 Αυγούστου στην πλατεία Ανταγόρα της Κω.
Η προθεσμία υποβολής συμμετοχών έληξε χθες και οι διοργανωτές σήμερα θα ανακοινώσουν το επίσημο πρόγραμμα των αγώνων στη μπασκετική «γιορτή» της Κω. Εξάλλου από σήμερα το πρωί οι ομάδες μπορούν να παραλαμβάνουν τις μπλούζες τους από το κατάστημα της Cosmos Sport στο νησί της Κω Η εταιρεία αθλητικών ειδών Cosmos Sport αποτελεί τον κεντρικό χορηγό του 4ου Kos 3on3 Basketball Festival.
Οι συμμετοχές »κλείδωσαν» και ανακοινώθηκε το πρόγραμμα των αγώνων σ’ ένα τετραήμερο γεμάτο μπασκετική δράση, με πολλές εκπλήξεις και δώρα από τους διοργανωτές. Αναλυτικά, το πλήρες πρόγραμμα του τουρνουά, που έχει γίνει θεσμός πλέον στην Κω και περιλαμβάνει πολλά παιχνίδια σε διαφορετικές κατηγορίες.
ΠΕΜΠΤΗ 29 ΙΟΥΛΙΟΥ
Α’ ΓΗΠΕΔΟ B’ ΓΗΠΕΔΟ
18:00 U15/Α FANTASTIC FOUR — ΤΡΑΝΟΣ RINGERS JK U12 18:00
18:20 U15/Α ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ — KOS BUCKS HALL OF FAME — AMMOS U12 18:20
18:40 U15/B ESO – CREW — GREEK FREAKS BALLERS — ΣΤΟΥΠΗΔΕΣ U15/B 18:40
19:00 U15/Α FANTASTIC FOUR — ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ HALL OF FAME — RINGERS U12 19:00
19:20 U15/Α ΤΡΑΝΟΣ — KOS BUCKS JK — ΑΜΜΟΣ U12 19:20
19:40 U15/B ΣΤΟΥΠΗΔΕΣ — GREEK FREAKS BALLERS — ESO – CREW U15/B 19:40
20:00 U18/A Η ΝΕΟΛΑΙΑ ΚΑΙ Ο ΠΑΛAIΜΑΧΟΣ — ΜΠΑΡΤΣΕΛΙΩΜΑ AIR BALLERZ — MONO SHOOT U18/B 20:00
20:20 U18/A ΠΑΡΑΛΙΓΟ — ΟΙ ΜΠΑΡΜΠΑΔΕΣ MIX GRILL — STEP DADDIES U18/B 20:20
20:40 OPEN COCOON ΚΑΦΕΝΕΙΟ AIR BALLERZ — ΤΑ ΨΩΜΑΚΙΑ U18/B 20:40
21:00 U18/A ΜΠΑΡΤΣΕΛΙΩΜΑ ΠΑΡΑΛΙΓΟ MONO SHOOT — STEP DADDIES U18/B 21:00
21:20 OPEN LAGOONISTAS SCOOPS MIX GRILL — ΤΑ ΨΩΜΑΚΙΑ U18/B 21:20
21:40 U18/A Η ΝΕΟΛΑΙΑ ΚΑΙ Ο ΠΑΛAIΜΑΧΟΣ — ΟΙ ΜΠΑΡΜΠΑΔΕΣ 3 ΚΑΙ Ο ΚΟΥΚΟΣ UN LUCKY OPEN 21:40
22:00 OPEN SCOOPS — ΚΑΦΕΝΕΙΟ COCOON — LAGOONISTAS OPEN 22:00
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 30 ΙΟΥΛΙΟΥ
Α’ ΓΗΠΕΔΟ B’ ΓΗΠΕΔΟ
17:00 — — 17:00
17:20 — — 17:20
17:40 — — 17:40
18:00 U15/Α FANTASTIC FOUR — KOS BUCKS FOUR FREAKS — ΔΙΚΑΙΟΙ U10 18:00
18:20 U15/Α ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ — ΤΡΑΝΟΣ RINGERS — JK U12 18:20
18:40 U15/B BALLERS — GREEK FREAKS FOUR FREAKS — ΜΙΛΓΟΥΚΙ ΜΠΑΚΣ U10 18:40
19:00 U15/B ΣΤΟΥΠΗΔΕΣ — ESO – CREW HALL OF FAME — JK U12 19:00
19:20 U18/A Η ΝΕΟΛΑΙΑ ΚΑΙ Ο ΠΑΛAIΜΑΧΟΣ — ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΜΙΛΓΟΥΚΙ ΜΠΑΚΣ — ΔΙΚΑΙΟΙ U10 19:20
19:40 OPEN SCOOPS COCOON AIR BALLERZ — MIX GRILL U18/B 19:40
20:00 OPEN ΚΑΦΕΝΕΙΟ 3 ΚΑΙ Ο ΚΟΥΚΟΣ MONO SHOOT — ΤΑ ΨΩΜΑΚΙΑ U18/B 20:00
20:20 OPEN COCOON — UN LUCKY AIR BALLERZ — STEP DADDIES U18/B 20:20
20:40 OPEN LAGOONISTAS ΚΑΦΕΝΕΙΟ MONO SHOOT — MIX GRILL U18/B 20:40
21:00 ΒΡΑΒΕΥΣΗ OPEN 21:00
21:20 U18/A ΜΠΑΡΤΣΕΛΙΩΜΑ ΟΙ ΜΠΑΡΜΠΑΔΕΣ ΟΓΔΟΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ — ΛΑΣΠΕΣ FAMILY 21:20
21:40 OPEN ΚΑΦΕΝΕΙΟ — UN LUCKY PUMKIN FAMILY ΛΙΛΙΠΟΥΤΕΙΟΙ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΣΤΕΣ FAMILY 21:40
22:00 BEST OF 3 ΚΑΙ Ο ΚΟΥΚΟΤΣ — VESTAL GROUP SKOUMPOURDIS ΛΑΣΠΕΣ — ASTON TITLON BC FAMILY 22:00
22:20 BEST OF ΆΛΛΗ ΜΙΑ — WINDZONE OLD SPICE — XL VETERANS 22:20
22:40 BEST OF 3 ΚΑΙ Ο ΚΟΥΚΟΤΣ — DA LUZ ΟΓΔΟΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ PUMKIN FAMILY FAMILY 22:40
ΣΑΒΒΑΤΟ 31 ΙΟΥΛΙΟΥ
Α’ ΓΗΠΕΔΟ B’ ΓΗΠΕΔΟ
18:00 — ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ — ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ U8 18:00
18:20 — ΜΑΥΡΟΙ ΚΕΡΑΥΝΟΙ — DA LUZ JUNIOR U8 18:20
18:40 — ΜΑΥΡΟΙ ΚΕΡΑΥΝΟΙ — ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ U8 18:40
19:00 OPEN COCOON — 3 ΚΑΙ Ο ΚΟΥΚΟΣ ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ DA LUZ JUNIOR U8 19:00
19:20 OPEN LAGOONISTAS — UN LUCKY ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ DA LUZ JUNIOR U8 19:20
19:40 OPEN SCOOPS 3 ΚΑΙ Ο ΚΟΥΚΟΣ ΜΑΥΡΟΙ ΚΕΡΑΥΝΟΙ ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ U8 19:40
20:00 FAMILY PUMKIN FAMILY — ASTON TITLON BC ΛΑΣΠΕΣ — ΛΙΛΙΠΟΥΤΕΙΟΙ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΣΤΕΣ FAMILY 20:00
20:20 OPEN SCOOPS — UN LUCKY LAGOONISTAS 3 ΚΑΙ Ο ΚΟΥΚΟΣ OPEN 20:20
20:40 BEST OF VESTAL GROUP SKOUMPOURDIS — ΆΛΛΗ ΜΙΑ ΛΙΛΙΠΟΥΤΕΙΟΙ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΣΤΕΣ — ASTON TITLON BC FAMILY 20:40
21:00 BEST OF WINDZONE — DA LUZ ΛΑΣΠΕΣ — PUMKIN FAMILY FAMILY 21:00
21:20 BEST OF 3 ΚΑΙ Ο ΚΟΥΚΟΤΣ — ΆΛΛΗ ΜΙΑ ΟΓΔΟΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ — ASTON TITLON BC FAMILY 21:20
21:40 BEST OF VESTAL GROUP SKOUMPOURDIS — WINDZONE OLD SPICE — XL VETERANS 21:40
22:00 BEST OF ΆΛΛΗ ΜΙΑ — DA LUZ ΟΓΔΟΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ — ΛΙΛΙΠΟΥΤΕΙΟΙ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΣΤΕΣ FAMILY 22:00
22:20 BEST OF 3 ΚΑΙ Ο ΚΟΥΚΟΤΣ — WINDZONE 22:20
22:40 BEST OF VESTAL GROUP SKOUMPOURDIS — DA LUZ 22:40
ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
Α’ ΓΗΠΕΔΟ B’ ΓΗΠΕΔΟ
18:20 U18/SF1 U15/SF1 18:20
18:40 U18/SF2 U15/SF1 18:40
19:00 OPEN/SF1 U12/F 19:00
19:20 OPEN/SF2 U15/F 19:20
19:50 DUNK CONTEST
20:20 3P CONTEST FREE THROWS CONTEST
20:30 BEST OF/SF1
20:50 BEST OF/SF2
21:10 U18/F
21:30 OPEN/F
22:00 BEST OF/F