Στο Λουτράκι με στόχο τη διάκριση

Αύγουστος 04, 2024

Δύο ομάδες κοριτσιών από τη Ρόδο και μία ομάδα αγοριών από την Κω θα ριχτούν στη μάχη για μία διάκριση στο τελικό τουρνουά μπιτς βόλεϊ κάτω των 17 ετών που θα κρίνει και τον πρωταθλητή Ελλάδος για αγόρια και κορίτσια. Τα δύο ζευγάρια της Τελχινίδας, Χρυσή Παρίση/Ευρυδίκη Μαθιουδάκη και Μιχαέλα Ευσταθίου/Εσμεράλδα Κουροπούλου κέρδισαν την πρόκριση στις 12 καλύτερες ομάδες της Ελλάδας αφού αναδείχθηκαν αντίστοιχα πρωταθλήτριες και δευτεραθλήτριες Αιγαίου.

Το παρών θα δώσουν στο Λουτράκι και  οι αθλητές του Αλκιβιάδη Χατζηνικολάου από την Κω, Αντώνης Μανούσογλου και Άγγελος Παπαπαϊωάννου που αναδείχθηκαν δευτεραθλητές Αιγαίου (οι πρωταθλητές του φετινού Regiolnal, Άγγελος Καγιάς από τη Ρόδο και ο Κώος Έκτορας Λουϊζάκης απέσυραν τη συμμέτοχή τους).

Το πρώτο σερβίς στα γήπεδα του SportCamp  έχει προγραμματιστεί για σήμερα, Σάββατο, στις 11πμ ενώ οι αγώνες θα ολοκληρωθούν με τους τελικούς την Κυριακή το απόγευμα.

Τα 12 ζευγάρια κοριτσιών και αγοριών που θα διεκδικήσουν τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδας στην κατηγορία Κ16 είναι: