Πρόκριση με ανατροπή και Βησσαρίων Πη για την Δόξα Καρδάμαινας

Νοέμβριος 05, 2021

Σε ένα αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Αντιμάχειας για την 1η φάση του θεσμού του κυπέλλου Δωδεκανήσου η Δόξα Καρδάμαινας κατάφερε με δύο γκολ του Βησσαρίων Πη να επικρατήσει με 2-3 του νεανικού Αντίμαχου και να περάσει στην επόμενη φάση.

Ο Μούκας ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τον Αντίμαχο στο 7ο λεπτό με τον Βησσαρίων Πη να φέρνει το ματς στο 25' και τον Στέργο Κόμπο να δίνει προβάδισμα στους κόκκινους στο 36' για το 2-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και πιο συγκεκριμένα στο 52' ο Συνεσίου έφερε το ματς στα ίσια χωρίς φυσικά να πανηγυρίσει ενώ στο 68' ο Βησσαρίων Πης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 2-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Ο κορυφαίος
Ο Βησσαρίων Πης εξέτισε την ποινή του επέστρεψε στην βασική εντεκάδα και με δύο δικά του τέρματα βοήθησε την Δόξα Καρδάμαινας να φτάσει στην πρόκριση.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Γρηγόρης Πατσιαούρας με βοηθούς τους Πάτση και Στρατίκη.

Αντίμαχος (Μιχάλης Σκαλέρης): Κατσαρός, Σκουφεζής, Κατσάφαρος (77' Τρίκης), Σκαλέρης Γ., Πέντσας, Κόμπος Θ., Σκαλέρης Σ., Μαντάς, Πανταρώτας (58' Ντινώρης Σ.), Μούκας, Κόμπος Σ.

Δόξα Καρδάμαινας ( Μανώλης Οικονόμου): Χατζηγιακουμής, Τσίκνης (56' Διαμαντής), Χατζηπαναγιώτης, Τάλλαρος (62' Παπαβασιλείου), Ντίσιος, Πης Β., Κάτση, Φονσέκα, Συνεσίου, Κωνσταντινίδης (62' Πόγιας) , Τζώτζης (58' Κουζούκας).