Ιδανική πρεμιέρα για την U19 του Παναθηναϊκού, δύο γκολ ο Κυριόπουλος

Σεπτέμβριος 04, 2022

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο Παναθηναϊκός στο πρωτάθλημα της Super League U19 κερδίζοντας με 4-0 τον Λεβαδειακό, με τον Κώο, Γιώργο Κυριόπουλο να πετυχαίνει δύο τέρματα.

Αναλυτικά τα όσα αναφέρει το talentabout.gr

Η U19 του Παναθηναϊκού πήρε τη νίκη με 4-0 επί του Λεβαδειακού, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Super League U19.

Η ομάδα του “Τριφυλλιού” μπήκε από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι και έχασε ευκαιρίες, με τους Καλοσκάμη, Βολάκη και Νταμπίζα. Το γκολ για τους “Πράσινους” ήρθε στο 20ο λεπτό με τον Βολάκη, να εκτελεί εύστοχα από την βούλα του πέναλτι. Μάλιστα επτά λεπτά αργότερα ο Κυριόπουλος, με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ έφτασε σε δεύτερο γκολ για την ομάδα του.

Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε χωρίς πολλά πολλά, ενώ η αρχή του δευτέρου ήταν… η αντιγραφή του πρώτου!

Ο Παναθηναϊκός πίεσε και κυνήγησε το δεύτερο γκολ, απέναντι σε έναν Λεβαδειακό, που έψαχνε τα πατήματα του.

Η ομάδα του Βαγγέλη Σάμιου έκανε μεγάλο παιχνίδι και έφτασε σε ακόμη δυο γκολ. Αρχικά στο 70’ ο Κυριόπουλος έγραψε το 0-3 με σουτ στην κίνηση μετά από σέντρα του Λάζαρη, ενώ το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο νεαρός Πιτσώτης, ολοκληρώνοντας τη μεγάλη νίκη της ομάδας του.