Σε βάρος των δραστών σχηματίστηκαν ξεχωριστές ποινικές δικογραφίες
Κατασχέθηκαν -380- γραμμ. κάνναβης και -14,3- γραμμ. ηρωίνης
Συνελήφθησαν το Σάββατο (27 Ιανουαρίου 2024) στη Ρόδο, δύο ημεδαποί ηλικίας 19 και 35 ετών, σε βάρος των οποίων σχηματίστηκαν ξεχωριστές ποινικές δικογραφίες, από το Τμήμα Δίωξης Ναρκωτικών της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Ρόδου, για τα κατά περίπτωση αδικήματα της κατοχής και διακίνησης ναρκωτικών ουσιών.
Ειδικότερα, συνελήφθησαν από αστυνομικούς:
Οι ναρκωτικές ουσίες κατασχέθηκαν.
Οι συλλήψεις εντάσσονται στις ειδικές επιχειρησιακές δράσεις των Αστυνομικών Υπηρεσιών του Νοτίου Αιγαίου για την καταπολέμηση της διάδοσης των ναρκωτικών.