Η 52χρονη πήρε το δρόμο για τη φυλακή. Η Ρόδος συζητάει τα στοιχεία που αποκαλύπτονται. Η ίδια «κλώτσησε» την ευκαιρία που της δόθηκε να παραμείνει ελεύθερη…
Απόλυτη αδιαφορία είχε επιδείξει μια 52χρονη Ελληνίδα από τη Ρόδο, προς την δικαστική απόφαση που την είχε αφήσει ελεύθερη επιβάλλοντάς της αναστολή ποινής υπό περιοριστικούς όρους. Μόνο που αυτή τη φορά οι Εισαγγελικές Αρχές αποφάσισαν να εφαρμόσουν το γράμμα του νόμου και έτσι μετά από την σύλληψή της από αστυνομικούς της Ασφαλείας, οδηγήθηκε στη φυλακή όπου θα εκτίσει κανονικά την ποινή της.
Έτσι, συνελήφθη και οδηγήθηκε στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Ρόδου, ο οποίος διέταξε τον εκ νέου εγκλεισμό της σε κατάστημα κράτησης.