5οι στην Ελλάδα στους άνδρες ο Δημήτρης Καλιοζης με τον Γιάννη Καρδούλια

Ιούλιος 22, 2024

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή το βράδυ το πανελλήνιο πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ Ανδρών-Γυναικών. Στο κέντρο της Αθήνας, στην Πλατεία Συντάγματος, η Λίζα Τριανταφυλλίδη με τη Δήμητρα Μαναβή κατέκτησαν τον τίτλο στις γυναίκες ενώ στους άνδρες στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου βρέθηκαν ο Αντιόλ Κόλα με τον Βαγγέλη Σιδέρη. Το χάλκινο μετάλλιο τους άνδρες κατέκτησαν οι περσινοί πρωταθλητές Ελλάδας, ο Κώος Δημήτρης Χατζηνικολάου με τον Σταύρο Ντάλλα ενώ στην 1η τους συμμετοχή σε τελικό τουρνουά Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ανδρών ο Ροδίτης Δημήτρης Καλιοζης και ο  συμπαίκτης του από την Κω Γιάννης Καρδούλιας κατάφεραν να πάρουν την 5η θέση.

Οι νεαροί Δωδεκανήσιοι αθλητές εντυπωσίασαν με την απόδοσή τους αφού οι δύο ήττες που έκαναν στο τουρνουά ήταν και οι δύο στο τάι μπρέικ, στις λεπτομέρειες, από τους Κόλα /Σιδέρη.

Επόμενος στόχος για τους Καλιόζη /Καρδούλια η διάκριση στο Πανευρωπαϊκό Κ20 στην Πολωνία (25-28 Ιουλίου).