Νέα Απεργιακή κινητοποίηση
Το Δ.Σ του Συλλόγου, καλεί όλους τους εκπαιδευτικούς σε δυναμική συνέχιση του αγώνα μέχρι την απόσυρση του νομοσχεδίου για το σύστημα διορισμών – προσλήψεων μόνιμων και αναπληρωτών.
Συμμετέχουμε στην 24ωρη απεργία τη Δευτέρα 14 Ιανουαρίου
και στη συγκέντρωση διαμαρτυρίας στην Πλατεία Ελευθερίας στις 12:00
Συνεχίζουμε, αποφασιστικά τον αγώνα για την πραγματοποίηση των χιλιάδων διορισμών μόνιμων εκπαιδευτικών που έχει ανάγκη η δημόσια εκπαίδευση, με βάση τις θέσεις του συνδικαλιστικού κινήματος.
Για το Δ.Σ.
Η Πρόεδρος Η Γεν. Γραμματέας
Ψύρη Μαρία Ντάντου Ευαγγελία