Αισιόδοξα μηνύματα για την σαιζόν του 2017 ανακοίνωσε στην συνάντηση με τους επιχειρηματίες του τουρισμού στην Κω ο επικεφαλής του τουριστικού οργανισμού JET-2 HOLIDAY Steve Heapy, καθώς το πρόγραμμα της εταιρίας τόσο στο πακέτο διακοπών που προσφέρει, όσο και στο πτητικό έργο παρουσίασε αύξηση φέτος κατά 15%, ενώ για τον επόμενο χρόνο αποφασίστηκε να διατεθεί κατά 54% αύξηση στο πρόγραμμα των πτήσεων και 80% στα πακέτα διακοπών στο νησί μας.
Στην συνέντευξή του εν τω μεταξύ διαβεβαιώνει ότι παρά την εσκεμμένη παραπληροφόρηση και την δυσφήμιση που υπέστη ο τουριστικός μας προορισμός από συγκεκριμένα ΜΜΕ, κατάφερε να το ξεπεράσει αποκαθιστώντας την φήμη του, αυξάνοντας την ζήτηση.
Η Κως επεσήμανε ο κ. Steve Heapy, είναι για την εταιρία ένας σημαντικός προορισμός, με οργανωμένες τουριστικές υποδομές, στον οποίο προσδοκούμε για την περαιτέρω ανάπτυξη του έργου μας.