Ομορφότερη η Κως, από τις παρεμβάσεις και τις φυτεύσεις των υπαλλήλων του τμήματος Πρασίνου του Δήμου Κω.
Συνεχίζονται οι παρεμβάσεις, με φυτεύσεις και διαμορφώσεις χώρων, με αποτέλεσμα, συγκεκριμένα σημεία, κόμβοι, δρόμοι, πλατείες, να έχουν αποκτήσει μια πολύ όμορφη εικόνα.
Πιο συγκεκριμένα στη Λόρδου Βύρωνος προστέθηκαν πολύχρωμα χρυσάνθεμα, λευκόφυλλα, βιβούρνα και buxus έδωσαν χρώμα και ζωή στην όμορφη αυτή αρχαιολογική διαδρομή!
Παράληλλα, συνεχίζονται οι εργασίες κλαδέματος των δέντρων, κυρίως των ψηλών και παλιών, για την αποφυγή ατυχημάτων λόγω καιρικών συνθηκών.
Από το fb της Ζέτας Τσιρπανλή.