Κακή εμφάνιση και ήττα

Νοέμβριος 29, 2015

Η ομάδα του Γιάννη Παπούλη έκανε πολύ κακή εμφάνιση και ουσιαστικά τίποτα δεν λειτούργησε σωστά, με αποτέλεσμα η ομάδα να καταρρεύσει μετά το πρώτο δεκάλεπτο.

Οι Κώες από την αρχή του αγώνα βρέθηκαν πίσω στο σκορ (10-5 στο 5’ και 14-8 στο 8’), ωστόσο προσπάθησαν και έφεραν το παιχνίδι στον πόντο (16-15 στο δεκάλεπτο). Η αντίσταση του Ιπποκράτη κράτησε μέχρι το 15’ (23-19), όμως ο Κρόνος εκμεταλλεύθηκε στη συνέχεια τα λάθη των φιλοξενούμενων και με σερί 13-0,ξέφυγε 36-19 (19’) για να τελειώσει το ημίχρονο με 38-24.
Στην «επανάληψη» τα πράγματα έγιναν ακόμη χειρότερα για τονΙπποκράτη, ο οποίος στην κυριολεξία κατέρρευσε σαν χάρτινος πύργος…

Ο Κρόνος έκανε ότι ήθελε στο παρκέ (49-26 στο 25’), με τη ψαλίδα να ανοίγει στο +26 (56-30 στο 30’). Όπως ήταν εύλογο το τελευταίο δεκάλεπτο είχε τυπική σημασία με τον Κρόνο να κρατάει τη διαφορά στα ίδια επίπεδα (67-40 στο 35’ και 71-43 στο 38’) και να παίρνει εύκολα τη νίκη απέναντι στον κακό Ιπποκράτη, που απλά στο τέλος με σερί 0-10 μίκρυνε τη ψαλίδα στο τελικό 71-53.

Τα δεκάλεπτα ήταν: 16-15, 38-24(ημ.), 56-30, 71-53
Διαιτητές: Μπούκας- Γρίβα

Γ.Σ. ΚΡΟΝΟΣ (Μαυρίδης): Καμμένου Δ. 12(2), Εμμανουηλίδου, Οικονομίδου 2, Μίχου 2, Μαγκλάρα 4, Σπαθάρη 3(1), Γκέρκι, Ξάνθου 5(1), Πανταζή 11, Άνταμς 18(1), Ντέι 14(1).
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Παπούλης): Κασάπογλου 11, Πατμίου, Γούναρη 9(2), Σίντι 18(1), Σβύνου, Σαράγια 2, Δρεττάκη 2, Κάμπελ 11, Καλυμνιοναρή.