Σφράγισε την παραμονή του ο Α.Ο Πυλίου

Απρίλιος 04, 2022

Με το σπαθί του στην Γ' Εθνική ο Α.Ο Πυλίου. Οι "βυσσινί" παρουσιάστηκαν σοβαροί στη Νίκαια κέρδισαν τον Καραβά για την προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, σφράγισαν την παραμονή της και την επόμενη εβδομάδα θα κάνουν ματς - γιορτή κόντρα στον Αήττητο Σπάτων για να πανηγυρίσουν με τον κόσμο τους αυτήν την μεγάλη επιτυχία του συλλόγου.

Σε ένα ματς με ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες και δοκάρι από τον Καραβά στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να παρουσιαστούν πιο σοβαροί στο δεύτερο ημίχρονο, είχαν μια καλή ευκαιρία με τον Βεζιρτζόγλου στο ξεκίνημα και στο 57' έκαναν το 0-1.

Ο Εμπουμπά έκανε την σέντρα από το αριστερά και ο Βεζιρτζόγλου με κεφαλιά έκανε το 0-1 για την ομάδα του Δημήτρη Χρυσόπουλου. Από εκείνο το σημείο και μετά ο Α.Ο Πυλίου έχασε αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει και ένα δεύτερο γκολ αλλά το 0-1 έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Ξηρογιάννης με βοηθούς τους Ιωάννου και Χρυσέλη.

Οι συνθέσεις

Καραβάς (Βασίλης Σπάθας): Μπαντίκος, Αποστόλου, Μύρκος, Λάμπρου, Ρέτζος, Παπαθανασίου, Ευθυμιάδης, Μπιλίμπασι, Νταουτάι, Παπανικολάου, Νέρες.

Α.Ο Πυλίου (Δημήτρης Χρυσόπουλος): Τοπουζλής, Δεληζάνος, Μεντής (67' Φονσέκα) Μπριλάκης, Χατζηβασίλης, Χατζησουλεϊμάν (90' Βακράκος) Γεωργιάδης Γ.Σ. Κωνσταντινίδης, Δρόσος (73' Γεωργιάδης Γ.Ι.), Βεζιρτζόγλου (90' Πάχος), Εμπουμπά (90' Κεφαλιανός).