Περιμένει την απονομή η Αναγέννηση, εύκολη νίκη απέναντι στον Ξάνθο

Φεβρουάριος 23, 2020

Με αρκετές αλλαγές στην σύνθεση της η Αναγέννηση Ασφενδιού επικράτησε εύκολα με 4-0 του Ξάνθου Πάτμου για την 10η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας του Ομίλου νήσων και προελαύνει για την μαθηματική κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδο στην Α’ κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή και την κυκλοφορία απ’ το πρώτο μέρος και κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο ματς με τον Βογιατζή στο 13ο λεπτό. Στην συνέχεια ο κορυφαίος των «πρασίνων» Χρήστος Ρήγας ανέλαβε δράση και με δύο δικά του τέρματα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 για να κάνει το 4-0 ο Καπίρης λίγο πριν την λήξη του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά και το 4-0 παρέμεινε μέχρι το φινάλε με την ομάδα του Ματθαίου Θωνιάτη να φτάνει τους 27 βαθμούς.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Φραγκιαδάκης με βοηθούς τους Αλέκο και Ντόκο.

Αναγέννηση Ασφενδιού: Χατζηβασίλης, Αραπογιάννης, Ιωαννίδης, Λάτσι, Σαμιώτης, Καπίρης, Γεροβασίλης, Θεοδώρου Ν., Ρήγας, Φούκης, Βογιατζής.

Γρύλλης, Τζανακάκης, Ελισσαίου, Κασιδιάρης, Πανούσης, Γιαμαίος, Λουλουδιάς, Χότζα, Κλεούδης, Πλαστουργός, Μαραβέλιας.

Ευχαριστήριο του Ξάνθου Πάτμου
Η Διοίκηση και οι παίκτες του Ξάνθου θα ήθελαν να ευχαριστήσουν την ομάδα της Αναγέννησης για την άψογη φιλοξενία τους και τους εύχεται καλή άνοδο στην Α' Κατηγορία.