ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ: ΑΕ Δικαίου- Ιπποκράτης 54-62

Δεκέμβριος 19, 2019

«Ζωντανός» στο κυνήγι της πρόκρισης στο φάιναλ-φορ των παμπαίδων έμεινε ο Ιπποκράτης Κω, ο οποίος κέρδισε στο Πυλί την Α.Ε. Δικαίου με 62-54. Στο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής, η ομάδα του Σωτήρη Τσακαλίδη είχε εξαιρετική παρουσία, πέτυχε την τρίτη της νίκη και υποχρέωσε τους γηπεδούχους στη δεύτερη τους ήττα, μπερδεύοντας ακόμη περισσότερα τα πράγματα. Ο Ιπποκράτης με βασικό «όπλο» τον Κανενόπουλο, έκανε ένα εξαιρετικό α’ ημίχρονο όταν και προηγήθηκε με +15 (20-25). Η Α.Ε.Δ. αντέδρασε στο γ’ δεκάλεπτο, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έδειξαν χαρακτήρα και πήραν τη σπουδαία νίκη στο Πυλί.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 12-19, 20-35(ημ.), 38-44, 54-62
Διαιτητής: Νικολάου
Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ (Τζομάκας): Τριμάτης 5, Χατζηγιακουμής, Δρόσος 8, Τρύπας 6, Καζηλιέρης 16(2), Νάτσιος, Κουζούκας 9, Τζομαΐλης 1, Τσαγγάρης 9.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Τσακαλίδης): Παπούλης 9, Μαστροκόλιας 3(1), Τσάτσα, Γκοκσάι 12(2), Κανενόπουλος 24, Τσέλιος, Παρασκευόπουλος 6(2), Βαρφάι 4, Λαουμζής 4, Μακρόπουλος