NBA: Μεγάλη εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο: 32π. στη νίκη των Μπακς μέσα στο Πόρτλαντ

Ιανουάριος 12, 2020

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σε βραδιά... σούπερ σταρ στο NBA!

Μια μέρα μετά την «χλιαρή» του εμφάνιση στο Σακραμέντο, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο επέστρεψε στις συνήθεις υψηλές πτήσεις του οδηγώντας τους Μπακς στη νίκη με 122-101 επί των Μπλέιζερς στο Πόρτλαντ.

Ο Greek Freak χρειάστηκε μόλις εννιά λεπτά για να κάνει νταμπλ-νταμπλ και ολοκλήρωσε τον αγώνα με 32 πόντους (4/7 βολές, 11/19 δίποντα, 2/4 τρίποντα), 17 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 3 λάθη σε 29 λεπτά συμμετοχής.

Κρις Μίντλετον με 30 και Έρικ Μπλέντσο με 29 πόντους ακολούθησαν για τα «ελάφια» που έχουν το καλύτερο ρεκόρ στο ΝΒΑ με 35-6.

Ο Ντέμιαν Λίλαρντ με 26, ο Σι Τζέι ΜακΚόλουμ με 20 και ο Καρμέλο Άντονι με 19 πόντους πάλεψαν περισσότερο για τους Μπλέιζερς, που όμως δεν απέφυγαν την 24η ήττα τους σε 40 ματς και δέκατη στην έδρα τους.

Πηγή: iefimerida.gr -