Montpellie Futures: Στην 5η θέση το ζευγάρι του Χατζηνικολάου με τον Ντάλλα

Σεπτέμβριος 05, 2023

Το… πάλεψαν ο Κώος Δημήτρης Χατζηνικολάου με συμπαίκτη τον Σταύρο Ντάλλα στο τουρνουά Montpellie Futures, ωστόσο δεν κατάφεραν να προκριθούν στα ημιτελικά.
Οι πρωταθλητές Ελλάδας αποκλείστηκαν από τους Γάλλους Κατέτ και Μπερτελεμί, αφού ηττήθηκαν με 2-0 σετ και τελικά τερμάτισαν στην 5η θέση της διοργάνωσης.
Στην ανακοίνωση που εξέδωσε η Ελληνική Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης προς ενημέρωση αναφέρονται τα εξής:
«Ένα βήμα πριν τα ημιτελικά του τουρνουά στο Μονπελιέ της Γαλλίας έφτασαν οι πρωταθλητές Ελλάδας.
Σταύρος Ντάλλας και Δημήτρης Χατζηνικολάου στον πρώτο αγώνα της ημέρας επικράτησαν μετά από ένα απίστευτο ματς με 2-1 (21-19, 19-21, 23-21) των Γάλλων Αλιμί και Ντι Γκιαντομασό και πέρασαν στις 8 καλύτερες ομάδες του τουρνουά.
Ωστόσο στο δεύτερο τους αγώνα οι Γάλλοι Κατέτ και Μπερτελεμί ήταν οι νικητές με 2-0 (28-26, 21-16) και πήραν το εισιτήριο για την 4άδα.
Ντάλλας και Χατζηνικολάου αποχαιρέτισαν τη Νότιο Γαλλία με την 5η θέση και 240 βαθμούς στην κατάταξη».