Ήττα στα Μελίσσια για τον Ιπποκράτη

Οκτώβριος 25, 2021

Την ήττα με σκορ 61-39 γνώρισαν οι γυναίκες του Ιπποκράτη στα Μελίσσια από τον τοπικό Κ.Α.Ο.Μ., στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 2ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο της Α2 Κατηγορίας. Η κωακή ομάδα δεν μπόρεσε να είναι ανταγωνιστική και ουσιαστικά τα πάντα κρίθηκαν νωρίς…

Ο Κ.Α.Ο. Μελισσίων υπέβαλε πλήρως το ρυθμό και την ανωτερότητα του και προηγήθηκε με 25-4 στο α’ δεκάλεπτο και 33-7(13’) βάζοντας πρόωρο τέλος στην υπόθεση- νίκη. Στη συνέχεια οι γηπεδούχες χαλάρωσαν και ο Ιπποκράτης μείωσε σε 33-18 και 37-20 στο ημίχρονο. Στο γ’ δεκάλεπτο η αθηναϊκή ομάδα πάτησε και πάλι το πόδι στο γκάζι μεγάλωσε τη διαφορά (44-22 στο 27’ και 58-37 λίγο πριν από το τέλος), παίρνοντας άνετα το ροζ φύλλο αγώνα, στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς. Ο Ιπποκράτης δεν μπόρεσε να είναι ανταγωνιστικός και μοιραία γνώρισε την ήττα στα Μελίσσια.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 25-4, 37-20(ημ.), 47-28, 61-39
Διαιτητές: Λιαρομμάτης- Πλέγας

Κ.Α.Ο. ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Καλογερόπουλος Π.- Καλογερόπουλος Χ): Παναγιωτίδη 10, Βόσσου 7(1), Ανδρικοπούλου 3(1), Παλαμάρη, Καραχάλιου 2, Κοιλαρίδη 5(1), Τάρλα 8(2), Χιώτη 4, Βελέντζα 8, Τριανταφύλλη 2, Τίγκα 6, Παρθενίου 6 (2)

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Αργυρίου): Γκοτζάι 4, Κοντού, Πατμίου 4, Κιαπόκα, Καλυμιοναρή 2, Χρυσάκη 16, Γιαλλούση 4, Ψαρού 4, Κουντουριώτη 3 (1).