Ήττα για τις νεάνιδες από το Ροδίων άθλησις

Νοέμβριος 09, 2023

Η κακή εμφάνιση των νεανίδων της Τελχινίδας απέναντι σε ένα πολύ καλό Ροδιών άθλησις, την Κυριακή στο κλειστό του Ροδίων Παιδεία, είχε σαν αποτέλεσμα την εύκολη νίκη των γηπεδούχων με 3-0 σετ.
Οι αθλήτριες του Νίκου Τσιντομηνά κατάφεραν σε ελάχιστα σημεία του αγώνα να είναι ανταγωνιστικές, έχοντας πολύ χαμηλά ποσοστά στην επίθεση, πολλά λάθη και μέτρια άμυνα.

Ροδίων άθλησις-ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 σετ σςε 77΄(25-11 σε 22΄,25-18 σε 25΄και 25-22 σε 30΄)
Ροδίων άθλησις: (Νίκος Μακρής) Γεννημανώλη, Τζατζάκη (λ), Θεοδωρίδου, Κρόκου Ι, Καλημεράκη, Νομικάριου, Χαμίτ (λ), Μαύρου Η, Μαχραμά, Μαύρου Δ, Κρόκου Κ, Λυκοπάντη, Ευθυμίου και Μαλλέ.
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Κέλυ Δαουτοπούλου) Κάλλια Θαρρενάκη, Γκιούλ Μπεκίρογλου, Ιωάννα Χατζηδάκη, Παρασκευή Τσιλιμίγκα, Χρυσή Παρίση, Σταματίνα Γκιζέττη, Ηλέκτρα Σκαρτσίλη, Κριστιάνα Ζντραβα, Μιχαέλα Ευσταθίου, Κωνσταντίνα Αγγελίτση, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Δέσποινα Βαλταδώρου, Δέσποινα Μαστόρου (λ) και Νικολέτα Γκίκα (λ).
Διατητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης και η Ντιλέκ Χουσεΐν.