Αγκαλιά με την πρόκριση στο Champions League ο Ολυμπιακός, 2- 0 την Ομόνοια στο Καραϊσκάκη

Σεπτέμβριος 24, 2020

Ο Ολυμπιακός έκανε το μεγάλο βήμα πρόκρισης στους ομίλους του Champions League, κερδίζοντας 2-0 την Ομόνοια στον πρώτο αγώνα των πλέι οφ στο Καραϊσκάκη.

Η ρεβάνς θα διεξαχθεί στην Κύπρο και το ΓΣΠ της Λευκωσίας την Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου.

Ο Ολυμπιακός, σκόραρε το πρώτο γκολ στο 69' με εύστοχο πέναλτι που κέρδισε έξυπνα ο Ραντζέλοβιτς, όταν με το σώμα του ανάγκασε τον Λέγιακς να χρησιμοποιήσει το χέρι του εντός περιοχής όταν έπεφτε.
Ενα πέναλτι για το οποίο διαμαρτυρήθηκε η κυπριακή ομάδα, καθώς ο παίκτης του ΟΣΦΠ φαίνεται να έσπρωξε τον αντίπαλο του, ενώ ο διαιτητής δεν κλήθηκε να το δει στο VAR.

Ομως στις καθυστερήσεις ο Ολυμπιακός έκανε το 2-0 στις καθυστερήσεις με σκόρερ τον Ελ Αραμπί, έπειτα από εξαιρετική ατομική ενέργεια.