Στην Ελλάδα επέστρεψε αργά το απόγευμα του Σαββάτου 22/5 ο Νίκος Μπάρτζης από τον Άγιο Δομίνικο και το Survivor.
Ο 26χρονος αγρότης, ο οποίος αποχώρησε οικειοθελώς από το Survivor λόγω των προβλημάτων που έχει στα γόνατά του, φαίνεται πως έχε αγαπηθεί από μεγάλη μερίδα του κοινού, αφού η υποδοχή του στο αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος ήταν κάτι παραπάνω από θερμή.
Ακόμα πιο θερμή όμως όπως μεταδίδει το hlekltra.gr, ήταν η υποδοχή στο Βραχάτι οπού φίλοι και συγγενής τον περίμεναν φωνάζοντας συνθήματα και κρατώντας στα χέρια του πανό.