Συνεχίζονται με γρήγορους ρυθμούς οι εργασίες διαμόρφωσης χώρου για τη δημιουργία δεύτερης αίθουσας χειρουργείου στο Νοσοκομείο Καλύμνου.
Πρόκειται για ένα χώρο ο οποίος παρέμενε ανεκμετάλλευτος και που διαμορφώνεται κατάλληλα σε αίθουσα χειρουργείου για να καλύψει πλήρως τις ανάγκες του Νοσοκομείου .
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του kalymnos-news.gr, ήδη από τη Διοίκηση του Νοσοκομείου Καλύμνου, έχει δρομολογηθεί η εξασφάλιση του απαραίτητου χειρουργικού και λοιπού εξοπλισμού της νέας αίθουσας (Χειρουργικό τραπέζι,χειρουργικές λάμπες και άλλος εξοπλισμός)