Σε δύο ομίλους θα διεξαχθούν τελικά τα πρωταθλήματα γυναικών και νεανίδων, κάτι που ήταν επιθυμία των περισσότερων σωματείων για να αποφύγουν τα ταξίδια!
Σε δύο ομίλους θα διεξαχθούν τα πρωταθλήματα των γυναικών και των νεανίδων, αφού αυτή ήταν η επιθυμία των περισσότερων σωματείων για να αποφύγουν τα έξοδα από τα ταξίδια. Θα πρέπει να σημειωθεί ότι στον όμιλο νήσων των γυναικών συμμετέχουν μόνο ο Ιπποκράτης Κω και η Ε.Α. Καλύμνου, οι οποίοι θα δώσουν δύο παιχνίδια σε όλη τη διάρκεια της χρονιάς. Στις νεανίδες (όμιλος Ρόδου) θα πάρει μέρος άνευ συναγωνισμού ο Γ.Σ. Διαγόρας, ο οποίος θα παίξει σχεδόν εξ ολοκλήρου με το τμήμα των κορασίδων. Θα πρέπει να σημειωθεί ότι ο Ιπποκράτης Κω χθες ζήτησε από την Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. να διεξαχθεί σ' έναν όμιλο το γυναικείο πρωτάθλημα, αν και θα έκανε τρία ταξίδια στη Ρόδο. Αναλυτικά, η ανακοίνωση της Τ.Ε. Ε.Ο.Κ.: ''Η Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου ανακοινώνει ότι τα πρωταθλήματα γυναικών και νεανίδων θα διεξαχθούν σε δύο ομίλους (Ρόδου και βορείου συγκροτήματος). Στο πρωτάθλημα των νεανίδων (όμιλος Ρόδου) θα συμμετέχει άνευ συναγωνισμού και ο Γ.Σ. Διαγόρας. Η κλήρωση των πρωταθλημάτων θα γίνει την προσεχή Τρίτη 2 Οκτωβρίου και συγκεκριμένα στις 14:00 στα γραφεία της Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. στο «Βενετόκλειο».
12sports.gr/