Με νίκες ξεκίνησε η χρονιά για την Τελχινίδα

Ιανουάριος 17, 2024

Με νίκες ξεκίνησαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις  τη νέα χρονιά τα αγωνιστικά τμήματα της Τελχινίδας.

Οι κορασίδες (κ18) δε δυσκολεύτηκαν απέναντι στην άπειρη ΑΣΠΕΔ και πήραν το τρίποντο με 3-0 σετ  σε 54΄.

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΣΠΕΔ 3-0 σετ σε 54΄(25-06 σε 12΄, 25-13 σε 22΄και 25-16 σε 20΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) ωάννα Χατζηδάκη, Γκιούλ Μπεκιρογλου (λ), Ευρυδίκη Μαθιουδάκη (λ), Χριστίνα Δογιάμα, Σοφία Χριστοδούλου, Χρύσα Ματζιάρη, Στεφανία Τσαρούχα, Αγγελική Βήτου, Θάλεια Καρανικολάου, Αλεξία Αλεξίου, Γιουστίνα Μαρτατζιου, Άννα Συντυχάκη και Αγάπη Ροδίτη.

ΑΣΠΕΔ: (Ανδρέας Μοσκιού) Δημητράκη, Γεωργιάδη, Καρέντζου Ε, Καρέντζου Σ, Αντωνοπούλου, Σπανουδάκη Α. και Σπανουδάκη Ε

Διαιτητές του αγώνα ήταν η Μαίρη Παπαδούλη και η Μαρίνα Παπαβασιλείου

Οι παγκορασίδες (κ16) υποδέχτηκαν στο Βενετόκλειο τον Διαγόρα και παρουσίασαν δύο αγωνιστικά πρόσωπα. Οι μικρές τις Τελχινίδας πήραν το 1ο σετ  με 25-20 για να χάσουν το επόμενο με 19-25. Στο 3ο σετ δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στις φιλοξενούμενες επικρατώντας με 25-09, έχασαν όμως στις λεπτομέρειες το επόμενο με 26-28.

Στο τάι μπρέικ με όπλο το σερβίς ξέφυγαν από την αρχή στο σκορ και νίκησαν άνετα το σετ με 15-06 .

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΓΣ Διαγόρας 3-2 σετ σε 128΄(25-20 σε 27΄,19-25 σε 27΄,25-08 σε 22΄,26-28 σε 37΄και 15-06 σε 15΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Κέλυ Δαυτοπούλου) Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Νομική Γενναιοπούλου, Σοφία Χριστοδούλου, Λυδία Σκαλτσά, Δανάη Χατζηγιάννη, Χρύσα Ματζιάρη, Αγγελική Βήτου, Θάλεια Καρανικολάου, Ηλέκτρα Σκαρτσίλη και Γιουστίνα Μαρτατζιου

Διαγόρας: Λοΐζος Παπακωνσταντίνου) Άντερσεν, Μαυρίδου, Χρυσοχοΐδη, Πέρου (λ), Φράγκου, Ζωγράφη, Δοξάκη, Δανελλάκη, Χατζηβάσιλα και Πετααλά