Το ματς της χρονιάς στην Κάλυμνο

Φεβρουάριος 10, 2020

Τρομερό ματς διεξήχθη στην Κάλυμνο ανάμεσα σε Α.Ο Βαθύ και ΠΑΟΚ Κω αφού σημειώθηκαν συνολικά 11 (!!!) τέρματα με την ομάδα του Βασίλη Τσιλιώνη να επικρατεί με 5-6 για την 9η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας του Ομίλου νήσων, να φτάνει τους 12 βαθμούς και να δείχνει ότι βρίσκεται σε ανοδική πορεία.

Το παράδοξο της αναμέτρησης πέρα απ’ τα πολλά γκολ είναι ότι μέχρι να επικρατήσει τελικά ο ΠΑΟΚ Κω έγιναν τέσσερις ανατροπές στο σκορ με τον ΠΑΟΚ Κω με τον Κοτοπούλη να κάνει την πέμπτη ανατροπή και να φτάνει στο «τρίποντο».

Ο Γιαννίτσης έδωσε προβάδισμα στο Βαθύ, Κοτοπούλης και Βασιλειάδης απάντησαν για να ισοφαρίσει ο Μουσσάς στο 34’ και αν δώσει προβάδισμα πριν το ημίχρονο ο Σεργίου για την ομάδα της Καλύμνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο Βασιλειάδης και Ζένελι έκαναν 3-4 με το Βαθύ να απαντά και πάλι και να καταφέρνει με γκολ τους απ’ τους Μουταφίδη και Σεργίου να κάνει το 5-4. Ο ΠΑΟΚ Κω στο τελευταίο δεκάλεπτο έκανε ξανά ανατροπή στο σκορ και έφτασε τελικά στη νίκη.

Ο Κοτοπούλης στο 83’ και στο 87’ έκανε το 5-4, 5-6 με τον ΠΑΟΚ Κω να φτάνει τελικά στο «τρίποντο» σε αυτό το χορταστικό από κάθε άποψη ματς.