Άντεξε για ένα δεκάλεπτο ο Ιπποκράτης

Φεβρουάριος 21, 2022

Μόλις για ένα δεκάλεπτο άντεξε ο Ιπποκράτης απέναντι στην ομάδα του Κρόνου και γνώρισε την ήττα με 29-65 για την 15η αγωνιστική της Α2 γυναικών.

Η ομάδα του Πέτρου Αργυρίου ξεκίνησε καλύτερα στο ματς και ήταν μπροστά στην πρώτη περίοδο με 16-13 αλλά από εκεί και πέρα ο Κρόνος ανέβασε στροφές και κατάφερε με κορυφαία την Τσιμπίδη στην 2η περίοδο να πάει στα αποδυτήρια με το υπέρ του 23-33 με τον Ιπποκράτη να χάνει απ’ το 14’ λόγω τραυματισμού του και την Μαρία Χρυσάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς ήταν ένας μονόλογος για τον Κρόνο που είχε πολυφωνία στην επίθεση με τον Ιπποκράτη να πετυχαίνει μόλις 6 πόντους σε όλο το δεύτερο ημίχρονο και μοιραία να έρχεται αυτό 29-65.

Διαιτητές: Φάκαρος - Τσατταλιού

Τα δεκάλεπτα: 16-13, 23-33 (ημιχ.), 28-53, 29-65

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Αργυρίου): Γκοτζάι 8, Μιλίκοβιτς, Καλάβρια, Κοντού, Πατμίου, Κιλιμάτου, Κιαπόκα, Καλυμιοναρή 6, Σβύνου 4, Χρυσάκη 6, Κουντουριώτη 2, Ψαρού 3.

Γ.Σ. ΚΡΟΝΟΣ (Κυριακόπουλος): Φρέρη 5(1), Τσιμπίδη 11(3), Πολιτοπούλου 13(2), Γεωργακοπούλου, Γιαμπάνη, Κυριακοπούλου 8, Καλομιτσίνη 16(4), Γρηγοροπούλου 2, Μπλιθικιώτη 5, Τσάμη 4, Κουλούρη 1.