arxiki selida

Με ανακοίνωση της, η Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου ανακοινώνει την αναστολή των ανεπίσημων πρωταθλημάτων παμπαίδων και παγκορασίδων, καθώς και του τουρνουά μίνι.

Τα υπόλοιπα πρωταθλήματα θα συνεχιστούν κανονικά μέχρι νεοτέρας και η Τ.Ε. θα ακολουθήσει τις οδηγίες και αποφάσεις της Ομοσπονδίας. Αυτό σημαίνει ότι αναβάλλονται όλα τα παιχνίδια των παμπαίδων, παγκορασίδων και μίνι, που έχουν προγραμματιστεί τουλάχιστον μέχρι και τις 22 Μαρτίου. Αναλυτικά, η ανακοίνωση της Τ.Ε. Ε.Ο.Κ.: ''Η Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου ανακοινώνει την αναστολή της λειτουργίας των πρωταθλημάτων παμπαίδων και παγκορασίδων, καθώς και του τουρνουά μίνι, τουλάχιστον μέχρι και την Κυριακή 22 Μαρτίου. Όσον αφορά στα υπόλοιπα επίσημα πρωταθλήματα (άνδρες, γυναίκες, παίδες, κορασίδες, έφηβοι, νεανίδες), η Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου θα ακολουθήσει και θα συμμορφωθεί με τις αποφάσεις- οδηγίες της Ομοσπονδίας''.

Νέες διευκρινίσεις της Ε.Ο.Κ.

Σύμφωνα με την υπ’ αρ. Δ1α/ΓΠ. Οικ. 15954 (ΦΕΚ 726 Β’/8-3-2020) Υπουργική απόφαση, η διεξαγωγή όλων των αθλητικών αναμετρήσεων θα γίνουν χωρίς την παρουσία φιλάθλων από 09/03 έως και την Κυριακή 22/03/2020, για προληπτικούς λόγους δημόσιας υγείας και πιο συγκεκριμένα επιτρέπεται η είσοδος μόνο:
21 άτομα από το κάθε σωματείο και συγκεκριμένα οι αθλητές, οι προπονητές, ο ιατρός, ο φυσιοθεραπευτής και Πρόεδρος, μέλη του Δ.Σ. της κάθε ομάδας, που θα αναγράφονται σε ειδική κατάσταση.
Οι Διαιτητές, η Γραμματεία, ο Κομισάριος, ο Ιατρός αγώνα, ο Παρατηρητής αγώνα εφόσον ορισθεί.
Τα δύο (2) άτομα της Στατιστικής Υπηρεσίας για την Α2 Εθνική κατηγορία Ανδρών και για την Α1 Εθνική κατηγορία Γυναικών.
Μέλη Δ.Σ. ΕΟΚ, των Τοπικών Ενώσεων και Επιτροπών της ΕΟΚ.
Επιπλέον εφόσον υπάρχει ζωντανή μετάδοση ή βιντεοσκόπηση από ένα άτομο στην κάθε περίπτωση με σχετική άδεια από την ΕΟΚ.

https://www.giafkasports.gr/

Η Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου ανακοινώνει το πρόγραμμα των αγώνων από 11 έως 17 Μαρτίου. Συνολικά θα διεξαχθούν 24 αναμετρήσεις, μεταξύ των οποίων το φάιναλ-φορ των νεανίδων στο «Βενετόκλειο», αγώνες για τα πλέι-οφ της Α’ Κατηγορίας και αναμετρήσεις για τα πρωταθλήματα γυναικών, εφήβων, παίδων, παμπαίδων, παγκορασίδων και μίνι.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ Τ.Ε. Ε.Ο.Κ.
ΤΕΤΑΡΤΗ(11/03):
Δ.Κ.Γ. Κω (17:00): Α.Ε. Δικαίου- Ε.Α. Καλύμνου (Α)
(Νικολάου- Λώλος)
Δ.Κ.Γ. Κω (19:00): Φοίβος Κω- Πανιώνιος Λέρου (Ε)
(Νικολάου- Λώλος)
Καλλιθέα (21:00): Καλλιθέα- Γαλάζια Ακαδημία (Α)
(Αντωνίου- Τσατταλιού)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(13/03):
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (15:00): Ε.Α. Καλύμνου- Ακαδημία Καλύμνου (μίνι)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (16:30): Ακαδημία Καλύμνου- Ε.Α. Καλύμνου (Ε)
ΣΑΒΒΑΤΟ(14/03):
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (10:00): Ακαδημία Καλύμνου- Ηρακλής 2000 (Π)
Δ.Κ.Γ. Λέρου (13:00): Πανιώνιος Λέρου- Φοίβος Κω (Π)
Κ.Γ. Διαγόρα (13:00): Γ.Σ. Διαγόρας- Ε.Α. Καλύμνου (Γ)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (14:00): Κολοσσός Ρόδου Β’- Γαλάζια Ακαδημία (ΠΠ)
Δ.Κ.Γ. Κω (17:00): Αίολος Κεφάλου- Ηρακλής 2000 (Α)
Κ.Γ. Κρεμαστής (17:00): Ελπίδα Πεταλούδων- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (Π)
Δ.Κ.Γ. Κω (19:00): Φοίβος Κω- Α.Ε. Δικαίου (Α)
ΚΥΡΙΑΚΗ(15/03):
Πάτμος (11:00): Ξάνθος Πάτμου- Ακαδημία Καλύμνου (ΠΚ)
Δ.Κ.Γ. Σύμης (12:00): Α.Ο. Σύμης- Γ.Σ. Διαγόρας (Π)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (16:00): Κολοσσός Ρόδου- Αθλητική Ακαδημία (Π)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (18:00): Γαλάζια Ακαδημία- Καλλιθέα (Α)
Κ.Γ. Διαγόρα (19:15): Γ.Σ. Διαγόρας Β’- Α.Ο. Σταματίου (ΠΠ)
Δ.Κ.Γ. Κω (21:15): Ιπποκράτης Κω- Φοίβος Κω (Ε)
ΤΡΙΤΗ(17/03):
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (19:30): Κολοσσός Ρόδου Α’- Γ.Σ. Διαγόρας Α’ (ΠΠ)
Ροδίων Παιδεία (20:30): Ροδίων Άθλησις- Γ.Σ. Διαγόρας (Α)

ΦΑΙΝΑΛ-ΦΟΡ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ(14/03):
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (17:00): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Ιπποκράτης Κω
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (19:00): Ε.Α. Καλύμνου- Κολοσσός Ρόδου
ΚΥΡΙΑΚΗ(15/03):
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (11:00): Μικρός τελικός
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (13:00): Μεγάλος τελικός

 

Πηγή:www.dimokratiki.gr

Η Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου ανακοινώνει το πρόγραμμα των αγώνων από 7 έως 11 Μαρτίου 2020.

Συνολικά θα διεξαχθούν 15 αναμετρήσεις για τα πρωταθλήματα ανδρών, εφήβων, κορασίδων και παμπαίδων. Αξίζει να σημειωθεί ότι αρχίζουν τα πλέι-οφ της Α' Κατηγορίας, ενώ στο πρόγραμμα ξεχωρίζει το ντέρμπι των παμπαίδων Ακαδημία Καλύμνου- Ιπποκράτης Κω. Στους έφηβους ''πέφτει'' η αυλαία της κανονικής περιόδου στον όμιλο Ρόδου, ενώ ολοκληρώνεται η regular season και στις κορασίδες.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ Τ.Ε. Ε.Ο.Κ.
ΣΑΒΒΑΤΟ(07/03):
Καρδάμαινα (15:30): Ηρακλής 2000- Ιπποκράτης Κω (Κ)
Πυλί (16:00): Α.Ε. Δικαίου- Έσπερος Κω (ΠΠ)
Καρδάμαινα (17:30): Ηρακλής 2000- Ε.Α. Καλύμνου (ΠΠ)
Κ.Γ. Διαγόρα (19:30): Γ.Σ. Διαγόρας- Ροδίων Άθλησις (Α)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (20:00): Κολοσσός Ρόδου- Καλλιθέα (Ε)
ΚΥΡΙΑΚΗ(08/03):
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (10:45): Ακαδημία Καλύμνου- Ιπποκράτης Κω (ΠΠ)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (12:30): Ε.Α. Καλύμνου- Ιπποκράτης Κω (Ε)
Δ.Κ.Γ. Σύμης (13:00): Α.Ο. Σύμης- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (Α)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (14:30): Ε.Α. Καλύμνου- Ακαδημία Καλύμνου (Κ)
Δ.Κ.Γ. Κω (14:45): Α.Ε. Δικαίου- Φοίβος Κω (Α)
Δ.Κ.Γ. Κω (16:45): Φοίβος Κω- Πανιώνιος Λέρου (Ε)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (18:00): Κολοσσός Ρόδου- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (Κ)
Δ.Κ.Γ. Κω (20:00): Ηρακλής 2000- Αίολος Κεφάλου (Α)
ΤΡΙΤΗ(10/03):
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (21:00): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Γ.Σ. Διαγόρας (Ε)
ΤΕΤΑΡΤΗ(11/03):
Καλλιθέα (21:00): Καλλιθέα- Γαλάζια Ακαδημία (Α)

Η Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου ανακοινώνει το πρόγραμμα των αγώνων από 28 Φεβρουαρίου έως 4 Μαρτίου. Συνολικά θα διεξαχθούν 20 αναμετρήσεις για τα πρωταθλήματα ανδρών, εφήβων, νεανίδων, κορασίδων, παμπαίδων και παγκορασίδων.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ Τ.Ε. Ε.Ο.Κ.
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(28/02):
Πάτμος (16:00): Ξάνθος Πάτμου- Ακαδημία Καλύμνου (Ν)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (17:00): Ε.Α. Καλύμνου- Ηρακλής 2000 (Κ)
Καλλιθέα (21:00): Καλλιθέα- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (Ε)
ΣΑΒΒΑΤΟ(29/02):
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (10:00): Α.Ο. Σταματίου- Ροδίων Άθλησις (ΠΠ)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (10:45): Ε.Α. Καλύμνου- Α.Ε. Δικαίου (ΠΠ)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (12:00): Κολοσσός Ρόδου- Γ.Σ. Διαγόρας (ΠΚ)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (12:30): Ε.Α. Καλύμνου- Α.Ε. Δικαίου (ΠΚ)
Δ.Κ.Γ. Σύμης (13:00): Α.Ο. Σύμης- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (Α)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (14:00): Γαλάζια Ακαδημία- Γ.Σ. Διαγόρας Β’ (ΠΠ)
Δ.Κ.Γ. Κω (16:00): Ιπποκράτης Κω- Φοίβος Κω (ΠΠ)
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (16:30): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Α.Σ.Κ. Αρχάγγελος (ΠΠ)
Δ.Κ.Γ. Κω (18:00): Ιπποκράτης Κω- Ε.Α. Καλύμνου (Ν)
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (18:30): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Πήγασος Κρεμαστής (ΠΚ)
Κ.Γ. Διαγόρα (19:15): Γ.Σ. Διαγόρας- Ροδίων Άθλησις (Ε)
ΚΥΡΙΑΚΗ(01/03):
Καρδάμαινα (10:30): Ηρακλής 2000- Ακαδημία Καλύμνου (ΠΚ)
Κ.Γ. Διαγόρα (13:00): Γ.Σ. Διαγόρας- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (Ν)
Δ.Κ.Γ. Λέρου (13:00): Πανιώνιος Λέρου- Ε.Α. Καλύμνου (Ε)
Δ.Κ.Γ. Κω (13:00): Έσπερος Κω- Ακαδημία Καλύμνου (ΠΠ)
Δ.Κ.Γ. Κω (15:00): Φοίβος Κω- Ηρακλής 2000 (Α)
ΤΕΤΑΡΤΗ(04/03):
Δ.Κ.Γ. Κω (18:30): Α.Ε. Δικαίου- Ε.Α. Καλύμνου (Α)

 

 

Η Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου ανακοινώνει το πρόγραμμα των αγώνων από 21 έως 26 Φεβρουαρίου. Συνολικά θα διεξαχθούν 16 αναμετρήσεις για τα πρωταθλήματα ανδρών, γυναικών, εφήβων, παίδων, νεανίδων και κορασίδων.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ Τ.Ε. Ε.Ο.Κ.
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(21/02):
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (15:00): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Α.Ο. Σύμης (Π)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (16:45): Ε.Α. Καλύμνου- Ιπποκράτης Κω (Ε)
ΣΑΒΒΑΤΟ(22/02):
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (10:00): Ε.Α. Καλύμνου- Ηρακλής 2000 (Κ)
Δ.Κ.Γ. Κω (16:30): Α.Ε. Δικαίου- Ε.Α. Καλύμνου (Α)
Δ.Κ.Γ. Κω (18:30): Φοίβος Κω- Ιπποκράτης Κω (Π)
ΚΥΡΙΑΚΗ(23/02):
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (11:00): Ε.Α. Καλύμνου- Ακαδημία Καλύμνου (Π)
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (13:30): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Ιπποκράτης Κω (Γ)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (15:00): Ακαδημία Καλύμνου- Ε.Α. Καλύμνου (Ν)
Δ.Κ.Γ. Κω (15:00): Φοίβος Κω- Ηρακλής 2000 (Α)
Καρδάμαινα (16:00): Ηρακλής 2000- Πανιώνιος Λέρου (Π)
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (16:30): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Γ.Σ. Διαγόρας (Κ)
Καλλιθέα (17:00): Καλλιθέα- Γαλάζια Ακαδημία (Α)
Κ.Γ. Διαγόρα (19:30): Γ.Σ. Διαγόρας- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (Α)
ΔΕΥΤΕΡΑ(24/02):
Κ.Γ. Διαγόρα (19:30): Γ.Σ. Διαγόρας- Κολοσσός Ρόδου (Π)
ΤΡΙΤΗ(25/02):
Κολλέγιο Ρόδου (20:00): Αθλητική Ακαδημία- Ελπίδα Πεταλούδων (Π)
ΤΕΤΑΡΤΗ(26/02):
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (17:00): Ακαδημία Καλύμνου- Ιπποκράτης Κω (Α)

 

Πηγή:www.dimokratiki.gr

Σελίδα 1 από 3

 

 

eshopkos-foot kalymnosinfo-foot kalymnosinfo-foot nisyrosinfo-footer lerosinfo-footer mykonos-footer santorini-footer kosinfo-foot expo-foot