Σάκκαρη: Πέρασε την «καταραμένη» φάση! Τεράστια πρόκριση στο Australian Open

Ιανουάριος 24, 2020

Για πρώτη φορά στην καριέρα της, η Μαρία Σάκκαρη πέρασε στον 4ο γύρο του Australian Open. Μεγάλη νίκη επί του Νο 11 στην παγκόσμια κατάταξη, Μάντισον Κις με 2-0 σετ.

Μια σπουδαία επιτυχία πανηγυρίζει η Μαρία Σάκκαρη: την πρόκριση για πρώτη φορά στην καριέρα της στους 16 του Australian Open!

powered by Rubicon Project
Η Μαρία Σάκκαρη έκανε μια τεράστια εμφάνιση και δικαίως πανηγύρισε τη μεγάλη πρόκριση.

Η Ελληνίδα τενίστρια (Νο 23 στην παγκόσμια κατάταξη) επικράτησε με 6-4, 6-4 μετά από αγώνα που κράτησε 1 ώρα 15 λεπτά και έγινε η πρώτη τενίστρια από την χώρα μας μετά από την Λένα Δανιηλίδου (2003) που φτάνει στους “16” στο Australian Open.

Να αναφέρουμε ότι αυτή είναι και η πρώτη παρουσία της Σάκκαρη σε 4ο γύρο Grand Slam. Επόμενη αντίπαλος της θα είναι την Κυριακή η Τσέχα Πέτρα Κβίτοβα.