Κορασίδες: Πρώτη νίκη για τον Ανταγόρα

Νοέμβριος 12, 2017
Με την Χατζηνικολάου να πετυχαίνει 25 πόντους και τις Φραζή (16π.) και Κουζούκα (10π.) να την ακολουθούν ο Ανταγόρας πέτυχε την πρώτη του νίκη σε επίπεδο κορασίδων απέναντι στην ομάδα του Ξάνθου Πάτμου.
Οι "πράσινες" πήραν προβάδισμα απ' το πρώτο δεκάλεπτο (16-2) και στην συνέχεια έφτασαν εύκολα στο ροζ φύλλο αγώνος. Το κακό είναι ότι στο φινάλε του ημιχρόνου η Φραζή μετά από σουτ τριών πόντων δεν πάτησε καλά υπέστη διάστρεμμα και δεν θα είναι στο αυριανό ματς απέναντι στην Ελευθερία Μοσχάτου για την Α2.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 16-2, 31-6(ημ.), 51-11, 59-20
Διαιτητής: Γιακουμής
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κουζούκα 10, Ντερβίσι, Παπούλη, Νάκο, Πλούμπη, Λάμπρου, Ντύρμα, Ντρίζα 4, Φραζή 16, Χόνδρου 4, Χατζηνικολάου 25.
ΞΑΝΘΟΣ ΠΑΤΜΟΥ (Καμπόσου- Στράτας): Κόσσυβα, Μαστροπέτρου 10, Μιχελλή, Γκαβαϊσέ Σ., Μελιανού, Μικέλλη 5, Γκαβαϊσέ Α., Κούκου 1, Αγγελακοπούλου, Τόκου 4.