Ασταμάτητος ο Φιλίνος

Φεβρουάριος 20, 2017

Ήταν να μην πάρουν φόρα τα κορίτσια του Φιλίνος που βαδίζουν από επιτυχία σε επιτυχία. Σήμερα επικράτησαν με 3-1 του Σταυρού Καλυθιών στο ντέρμπι της Δωδεκανήσου και έφτασαν τους 10 βαθμούς στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής. Νικολοπούλου (2) και Σιούλα τα γκολ της ομάδας μας ενώ για την ομάδων των Καλυθιών σκόραρε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Τσικούρη.

Εικόνα
Η ομάδα μας μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και είχε δοκάρι μόλις στο 4ο λεπτό με τον Σιούλα με τον Σταυρό να απαντά στα δοκάρια στην αντεπίθεση με την Ντελλάλη. Ο Φιλίνος συνέχισε να πιέζει και στο 27' έκανε το 1-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ της Σιούλα ενώ στο 33ο λεπτό πέτυχε και δεύτερο τέρμα με την Άννα Νικολοπούλου.

Ο Σταυρός πάντως κατάφερε να μπει ξανά στο ματς όταν στο 37' η μπάλα βρήκε στο χέρι της Γιαρίμαγα με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι και την Τσικούρη να κάνει το 2-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Σταυρός ήταν ιδιαίτερα επικίνδυνος στην κόντρα ωστόσο όσο περνούσε η ώρα οι γηπεδούχες κυκλοφόρησαν καλύτερα, δημιούργησαν ευκαιρίες, είχαν δοκάρι με την Κορκή στο 74' και τελικά κατάφεραν να κλειδώσουν τη νίκη με δυνατό σουτ της Νικολοπούλου στο 89' η οποία έτσι διαμόρφωσε το 3-1.

Η κορυφαία
Η Άννα Σιούλα ήταν η κορυφαία της αναμέτρησης. Ήταν αυτή που πέτυχε το πρώτο τέρμα ενώ είχες και αρκετές καλές στιγμές στο ματς.

Οι συνθέσεις
Φιλίνος: Σταμόγλου, Νικολοπούλου, Ασημάκη, Λαμπάκη, Κακαζιάνη (70' Γερασίμου), Ντέλιου, Λαλλά, Σαρρή (38' Κορκή), Γιαρίμαγα, Τριμμάτη (83' Μάρκου), Σιούλα.

Σταυρός Καλυθιών: Νικολαίδη, Τερζοπούλου, Βαγιανού, Βολικά (46' ΄Λάμπρου)(67' Νεστάκου), Κιόττου, Ντελλάλη, Παυλίδη, Ταχραμάνη, Μαραγκάκη, Τσικούρη, Καριοφύλλη.