Menu

Basketball Champions League: Το πρόγραμμα των ελληνικών ομάδων

Basketball Champions League: Το πρόγραμμα των ελληνικών ομάδων
jumbo-banner
Γνωστό έγινε το πρόγραμμα των ελληνικών ομάδων στο Basketball Champions League.
Δείτε τις 14 αγωνιστικές της ΑΕΚ, του ΠΑΟΚ, του Προμηθέα, αλλά και του Άρη, ο οποίος θα πρέπει πρώτα να περάσει από τρεις προκριματικούς γύρους.
Η ΑΕΚ, ο ΠΑΟΚ, ο Προμηθέας κι ο Άρης έμαθαν το ακριβές πρόγραμμα τους στους ομίλους του Basketball Champions League της σεζόν 2018-19.
Η Ένωση θα υποδεχθεί τη Χάποελ Ιερουσαλήμ στην πρεμιέρα της στη διοργάνωση, ο Δικέφαλος του Βορρά θα δοκιμαστεί στην Ιταλία κόντρα στη Βενέτσια, ενώ ο Προμηθέας θα ταξιδέψει στο Βέλγιο για να αντιμετωπίσει την Οστάνδη.
Εφόσον ο Άρης καταφέρει να περάσει στους ομίλους από τρεις προκριματικούς γύρους θα αντιμετωπίσει κατά σειρά τις: Αβελίνο (εντός), Ανβίλ (εκτός), Νικητή 21 άρα μία εκ των Χάποελ Τελ Αβίβ, Σαρλερουά, Λέστερ, Μπάκεν Μπεαρς, Μούρθια (εντός), Μπάνβιτ (εκτός), Λε Μαν (εντός), Βέντσπιλς (εκτός), Λούντβιχσμπουργκ (εντός), Αβελίνο (εκτός), Ανβίλ (εντός), Νικητή 21 (εκτός), Μπάνβιτ (εντός), Λε Μαν (εκτός), Βέντσπιλς (εντός), Λούντβιχσμπουργκ (εκτός).
Το πρόγραμμα των ελληνικών ομάδων
1η αγωνιστική (9-10/10)
Βενέτσια – ΠΑΟΚ, ΑΕΚ – Χάποελ Ιερουσαλήμ, Οστάνδη – Προμηθέας
2η αγωνιστική (16-17/10)
ΠΑΟΚ – Βόννη, Νίμπουρκ – ΑΕΚ, Προμηθέας – Ολίμπια Λουμπλιάνα
3η αγωνιστική (23-24/10)
Χάποελ Χολόν – ΠΑΟΚ, ΑΕΚ – Μπάμπεργκ, Νικητής 24 – Προμηθέας
4η αγωνιστική (30-31/10)
ΠΑΟΚ – Νικητής 20, Ντιζόν – ΑΕΚ, Προμηθέας – Μπεσίκτας
5η αγωνιστική (6-7/11)
Οπάβα – ΠΑΟΚ, ΑΕΚ – Φουενλαμπράδα, Στρασμπούρ – Προμηθέας
6η αγωνιστική (13-14/11)
ΠΑΟΚ – Νικητής 24, ΑΕΚ – Λιετκαμπέλις, Νεπτούνας – Προμηθέας
7η αγωνιστική (20-21/11)
Τενερίφη – ΠΑΟΚ, Νικητής 13 – ΑΕΚ, Προμηθέας – Βίρτους Μπολόνια
8η αγωνιστική (11-12/12)
ΠΑΟΚ – Βενέτσια, Χάποελ Ιερουσαλήμ – ΑΕΚ, Προμηθέας – Οστάνδη
9η αγωνιστική (18-19/12)
Βόννη – ΠΑΟΚ, ΑΕΚ – Νίμπουρκ, Ολίμπια Λουμπλιάνα – Προμηθέας
10η αγωνιστική (8-9/1)
ΠΑΟΚ – Χάποελ Χολόν, Μπάμπεργκ – ΑΕΚ, Προμηθέας – Νικητής 24
11η αγωνιστική (15-16/1)
Νικητής 20 – ΠΑΟΚ, ΑΕΚ – Ντιζόν, Μπεσίκτας – Προμηθέας
12η αγωνιστική (22-23/1)
ΠΑΟΚ – Οπάβα, Φουενλαμπράδα – ΑΕΚ, Προμηθέας – Στρασμπούρ
13η αγωνιστική (29-30/1)
Νικητής 19 – ΠΑΟΚ, Λιετκαμπέλις – ΑΕΚ, Προμηθέας – Νεπτούνας
14η αγωνιστική (5-6/2)
ΠΑΟΚ – Τενερίφη, ΑΕΚ – Νικητής 13, Βίρτους Μπολόνια – Προμηθέας
* Νικητής 13 = Καντού ή Ζολνόκι ή ΑΕΚ Λάρνακας ή Αμβέρσα
* Νικητής 19 = Πρίστινα ή Χρόνινχεν ή Φρίμπουργκ ή Σαράτοφ ή Σακάρια
* Νικητής 20 = Σιαουλιάι ή Λουκόιλ ή Κάρχου ή Οραντέα ή Ναντέρ
* Νικητής 24 = Τόρουν ή Τσμόκι Μίνσκ ή Νόρκεπινγκ ή Εστουδιάντες ή Μπαϊρόιτ
kos patisserie
επιστροφή στην κορυφή